Koláče, dezerty Ovocné Recepty S krémom

Puding bez varenia

Je možné pripraviť puding bez toho, aby sme museli zapínať sporák, zohrievať mlieko a zmiešať ho spolu s práškom z vrecúška? Ja ako veľký pudingomaniak milujem klasický puding a robím ho veľmi často keď máme chuť na sladké, ale čo taký puding bez varenia? Už veľmi dávno som videla video, kde takýto puding pripravovali a konečne som sa k nemu dostala a pripravila ho aj pre vás. Recept som skombinovala z toho, čo som si pamätala z videa 🙂

Čo na to budeš potrebovať? (na 2 porcie)

  • 1 zrelé avokádo
  • 1-2 banány
  • 1 PL kakaa
  • 1 ČL mletej škorice
  • 1-2 PL mlieka (podľa hustoty)

Postup:

  1. Avokádo nakrájame na kocky (samozrejme bez šupky) a spolu s banánom rozmixujeme v mixéri na krém.
  2. Pridáme kakao, škoricu a mlieko a poriadne ešte raz premixujeme, aby sa všetko dôkladne spojilo a vznikla tak pudingová hmota.
  3. Puding navrstvíme do pohárov (na spodok použijeme piškóty prípadne sušienky, prekryjeme pudingom, pridáme ovocie, znova puding a posypeme kakaom) a dáme do chladničky aspoň na 2 hodinky schladiť.

Ako “medziposchodie” som použila vynikajúci čučoriedkový kompót z Komory, ktorý si môžeš objednať aj ty na ich stránke www.vkomore.sk. Okrem kompótov tam nájdeš aj rôzne ďalšie dobrotky ako napríklad rôzne ovotely, omáčky, džemy a mnoho ďalších.

Avonana puding
Vyskúšaj tento recept aj ty a napíš mi do komentára, či si si ho tiež obľúbil/a 😉

Ak hľadáš ďalšie cukrárske inšpirácie, klikni TU.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *