Nezaradené

Vitajte na blogu :)

Ahojte! Všetkých Vás srdečne vítam na mojom blogu.

V prvom rade by som mala povedať niečo o sebe a hlavne to, prečo som sa rozhodla založiť si blog o jedle. Poďme teda na to 🙂

Kto som?

Volám sa Martina, ale vždy sa mi páčilo, keď ma volali Tina. Ako malá som sa túžila stať vizážistkou a pomerne dlho som snívala o založení vlastného kozmetického salónu. Počas strednej školy, kde som študovala marketing, som si však uvedomila, že kozmetika nie je tá cesta, ktorou sa chcem vydať a viac som sa prikláňala k svetu marketingu. Po nastúpení na vysokú školu som sa osamostatnila a práve vtedy som zistila, aké povinnosti mi pribudnú. Najprv som sa toho obávala, hlavne to, ako to zvládnem, avšak nebolo to vôbec také hrozné ako som si prvotne myslela.

Na moje prekvapenie som sa v tom našla. Začala som sa čoraz viac zaujímať o svet gastronómie, keďže som začala variť nie len pre seba, ale aj pre môjho priateľa, s ktorým si spolu v našom kráľovstve nažívame. Okrem toho, že som prechádzala rôzne internetové stránky o varení a pečení, zaobstarala som si tiež kuchárske knihy, z ktorých som plánovala čerpať inšpiráciu na varenie u nás.

Postupne som skúšala rôzne recepty a vždy som mala nesmiernu radosť z toho, keď sa podarili a najmä chutili. Založila som si preto vlastný receptár, kde som si všetky nájdené recepty zapisovala a odškrtávala ich, keď som daný recept vyskúšala, niekedy som si k nemu dopísala aj poznámku, či sa mi páčil alebo čo som na ňom pozmenila podľa seba. Všetky recepty som mala farebne rozdelené podľa toho, či išlo o predjedlá, hlavné jedlá alebo dezerty a podobne.

Takisto som surfovala po internetových stránkach o varení a vtedy mi napadlo, že by nebolo zlé vytvoriť si vlastný online receptár, aby som všetky recepty mohla dokumentovať a mať ich stále po ruke. Na začiatok som si založila stránku na Facebooku (nájdete ju TU) a potom aj Instagramový profil (klikni TU), kde som postupne začala pridávať fotky jedál a k nim recept s mojim osobným komentárom.

Prečo som sa rozhodla založiť si blog?

Zdalo sa mi, že by bolo fajn založiť si blog, ktorý by slúžil ako online receptár. Okrem receptov som si premyslela pridávanie recenzií na rôzne produkty, ktoré som vyskúšala či iné tipy a triky do kuchyne. Celý blog som chcela písať v štýle receptov a inšpirácií na jedlá v rôznych častiach dňa – či už išlo o raňajky, obedy, večere) alebo jedlá rozdelené do kategórií (mäsité, bezmäsité, dezerty a koláče, …). Bola som si istá, že by to bolo fajn ako pre mňa, tak aj pre ostatných, ktorí na môj blog narazia hlavne preto, aby sa inšpirovali receptami, ktoré som sama odskúšala a naozaj stáli za prípravu.

Ak ste sa dostali až sem, som veľmi vďačná, že ste venovali chvíľu svojho času na to, aby ste zistili niečo o mne a o tomto blogu. Budem veľmi rada za akúkoľvek spätnú väzbu – pozitívnu, ale aj negatívnu.

PS: Recepty nie sú moje vlastné, mojim zámerom je vyzdvihnúť recepty spolu s ich autormi a preto pri každom recepte, ktorý tu bude zverejnený nájdete aj jeho autora.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *